Košík
MATRACE 200x160 cm

Taštičková matrace ARDA 200x160x20 cm - kokos/latex

Taštičková matrace ARDA 200x160x20 cm - kokos/latex
11 699 
9 749 

Doprava za hubičku nebo ZDARMA při nákupu nad 4 999 Kč


+

1-2 týdny

ID99451
Popis
Parametry

Taštičková matrace ARDA - pěna/latex/kokos

Atraktivní matrace, která se vyznačuje vysokým komfortem při zachování vyšší tvrdosti matrace. Základem matrace ARDA jsou 12cm taštičkové pružiny nanoHARD s hustotou 289 ks/m2, které rozdělují matraci do 7 anatomických zón lišicích se tuhostí pro správné rozložení váhy a uvolnění těla. Pružiny fungují nezávisle na sobě a každá má vlastní obal, takže perfektně absorbují pohyby a nepřenáší je dále. To jistě oceníte u větších matrací, kde vedle sebe leží dva lidé. Pružiny jsou z obou stran překryty přírodním filcem, který chrání pěnu před poškozením a polyuretanovou pěnou, která značně pomáhá v rozložení váhy na více pružin. Struktura matrace umožňuje ideální cirkulaci vzduchu, což výrazně eliminuje množení roztočů, vzniku plísní a snadno odvětrává absorbovanou vlhkost. Matrace ARDA je díky použitým materiálům a systému odvětrávání vhodná i pro alergiky.

Matrace je ze spodní strany obohacena o vrstvu latexu, který zajišťuje efektivní provzdušnění matrace během spánku. Při každém pohybu na matraci dochází k stlačování a zpětnému roztahování latexu, čímž dochází k proudění vzduchu vnitřními kanálky. Latex je díky své vysoké elasticitě velmi odolný a příjemně pevný. Strana matrace s latexem tedy má tvrdost H3. Latex vydrží řadu let bez zjevných změn v jeho struktuře.

Na horní straně matrace je umístěno organické kokosové vlákno. Benefity jsou hlavně skvělé antialergické vlastnosti a dokonalá ochrana proti roztočům a mikroorganismům, ale také veliká prodyšnost a odvod vlhkosti. Kokosové vlákno matraci příjemně zpevní a dodá jí správnou tuhost. Pokud máte rádi spánek na tvrdší matraci, tak si oblíbíte spánek na straně s kokosovým vláknem, kde je tvrdost H4.

Matrace je středně tvrdá až tvrdá, oboustranná (stupeň tvrdosti H4/H3). Ideální nosnost je do 90 kg/lůžko. Výška matrace je 20 cm.

Složení matrace: taštičkové pružiny, polyuretanová pěna s hustotou 25 kg/m3, latexová vrstva (20% přírodní latex s hustotou 60kg/m3, 80% syntetický latex s hustotou 60 kg/m3), přírodní kokosová vlákna, filc 

Potah: 100% polyester, prošívaný, hypoalergenní, snímatelný (na zip), lze prát v pračce na 30 °C.

Konstrukce jádra matrace: 2 cm latex, 2 cm PUR pěna, filcový oddělovač pružin, 12 cm taštičkové pružiny nanoHARD, filcový oddělovač pružin, 2 cm PUR pěna, 1 cm kokosové vlákno 

Použitý latex se pyšní certifikací EuroLATEX Eco Standard od německého institutu TFI. Je tedy zaručena shoda s evropskými normami v oblasti zdraví a životního prostředí. Ke sklízení přírodního latexu jsou vybírány pouze guatemalské lesy, které projdou přísnými normami pro obnovitelné hospodářství lesů FSC. Není překvapením, že matrace nese i označení Öko-Tex Standard 100, protože jsou použity pouze nezávadné materiály bez pesticidů, těžkých kovů i formaldehydu.

Vzhledem k řezání materiálů matrací ve stlačeném stavu si výrobce vyhrazuje právo na odchylky rozměrů do +/- 3% u šířky i délky a +/-1 cm výšky matrace.

Jádro matrace:
  • Taštičkové pružiny 289 ks/m2
Přídavné vrstvy matrace :
  • Latex
  • Kokos
  • Polyuretanová (PUR) pěna