Košík

I. Úvodní ustanovení

Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodě www.MAXMAX.cz. Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího (provozovatele) a kupujícího (zákazníka).

Provozovatelem je společnost MAXMAX.cz s.r.o., se sídlem Prakšická 1338, 688 01 Uherský Brod, IČ: 02031043 102, DIČ: CZ02031043, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp. zn. C 80043 vedenou u Krajského soudu v Brně.
 

II. Objednávka a uzavření kupní smlouvy

1. Podáním objednávky kupující stvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami, jakož i reklamačním řádem a že s nimi souhlasí. Zároveň kupující bere na vědomí, že je povinen poskytnout prodávajícímu potřebnou součinnost nezbytnou pro vyřízení reklamace. V opačném případě se lhůty adekvátně prodlužují o čas, ve kterém kupující neposkytl požadovanou součinnost. 

2. Po odeslání objednávky vám bude obratem e-mailem potvrzeno její přijetí. Toto potvrzení je však pouze informativního charakteru a není akceptací (přijetím) vašeho návrhu na uzavření kupní smlouvy. Veškeré objednávky podané prostřednictvím internetového obchodu www.MAXMAX.cz jsou závazné (Občanský zákoník 89/2012 Sb). Objednávku je možné stornovat maximálně do 24 hodin zasláním e-mailu na adresu: objednavky@maxmax.cz

3. Po následné kontrole objednávky budete kontaktováni e-mailem (popř. telefonicky) s podrobnými informacemi o dostupnosti zboží a termínem doručení. Zároveň vám budou e-mailem zaslány údaje pro zaplacení (v případě zvolení platby bankovním převodem). Tímto okamžikem bude vaše objednávka považována za závaznou.

4. Zboží z našeho e-shopu lze nakupovat několika způsoby: dobírkou (platba v hotovosti při převzetí zboží od přepravce); bankovním převodem (platba předem, zákazník ušetří za dobírkovné); osobní odběr (platba v hotovosti nebo pomocí platební karty při převzetí po předchozí vzájemné domluvě na adrese: MAXMAX.cz, s.r.o., Prakšická 1338, 688 01 Uherský Brod). K dispozici je také možnost koupě zboží na splátky za pomoci společnosti Home Credit, kdy minimální hodnota objednávky musí být alespoň 3000 Kč. Dalším způsobem platby, který je zároveň nejrychlejším, je online platební brána společnosti ThePay.

5. Prodejce si vyhrazuje právo požadovat po nakupujícím složení zálohy, pokud celková hodnota nákupu přesáhne 10.000 Kč nebo je zboží vyráběno přesně na míru zákazníka (dětský nábytek, individuální rozměry koberců, samolepky na zakázku). Po uhrazení této zálohy bude objednávka považována za závaznou a zboží se pro vás bude zhotovovat. K úhradě zálohy budete vyzváni e-mailem, popř. telefonicky. Prodejce si vyhrazuje právo požadovat po nakupujícím složení zálohy také v případě, kdy nebude kupujícímu schválen úvěr od společnosti Home Credit na nakupované zboží a zákazník si následně vytvoří novou objednávku se způsobem platby na dobírku. Děkujeme za pochopení. 

6. Po vyexpedování zboží je nakupující o této skutečnosti informován e-mailem, příp. telefonicky.

7. Prodávající si vyhrazuje právo neakceptovat objednávku nebo její část v případě, že se zboží již nevyrábí, nedodává nebo je již vyprodáno, kupující má špatnou platební morálku, pokud jsou objednací údaje neúplné či vzbuzují pochybnost o skutečném úmyslu potencionálního kupujícího objednat zboží, popřípadě existuje jiný relevantní důvod, pro který po prodávajícím nelze spravedlivě požadovat akceptaci objednávky (např. z důvodu porušení dříve uzavřených smluv), přičemž prodávající bude bez zbytečného odkladu kupujícího o těchto skutečnostech informovat některým z prostředků komunikace na dálku. 

8. Nakupující se zavazuje odebrat závazně objednané a zaslané zboží a zaplatit celkovou cenu za objednané zboží a případně další poplatky (poštovné, balné, dobírkovné) uvedené v závazné objednávce.

9. Cena za dopravu zboží zakoupeného v našem obchodě je přímo závislá na hmotnosti a povaze objednávky a bude v objednávce vypočítána automaticky. Přesná cena dopravy se nakupujícímu zobrazí v podrobnostech objednávky ještě před dokončením (odesláním) objednávky do našeho systému.
Příplatek za dobírkovné činí 40 Kč k ceně dopravy.

UPOZORNĚNÍ: Za zboží během přepravy zodpovídá dopravce, proto si zboží při převzetí důkladně zkontrolujte. Minimálně je zapotřebí zkontrolovat vnější obal, zda není poškozen nebo porušen. V případě, že je přepravní box nebo obalovaný materiál prokazatelně poškozen, sepište ihned s řidičem reklamační protokol, případně zboží vůbec nepřebírejte. 

Pokud poškození zjistíte až po rozbalení, je možné poškození dopravou reklamovat u přepravní společnosti do 3 pracovních dnů od doručení zásilky. Přepravní společnosti mají tendenci reklamace zamítat, pokud se reklamace nahlásí po této lhůtě. Poškození ohlaste i nám prostřednictvím reklamačního formuláře. Prosíme o zachování veškerého obalového materiálu a vyčkání na pokyny ze strany reklamačního pracovníka. Reklamované zboží nelikvidujte.

V případě, že Vám bylo zboží doručeno řidičem eshopu MAXMAX.cz, s.r.o., platí stejná práva a povinnosti jako při doručování přepravní společností.

Kontrolovat zboží je doporučeno zákazníkovi také při osobním odběru na provozovně společnosti. Zkontrolovat je zapotřebí zejména stav přepravního boxu nebo obalového materiálu, zda nenese známky mechanického nebo jiného poškození. Dále je doporučeno ověřit si počet kusů balení, která jsou součástí objednávky.

10. Tolerance povolené odchylky rozměrů všech koberců (včetně koberců připravovaných tzv. na míru) je ± 4 % z udávané (dohodnuté) délky a šířky. Koberce upravované výslovně na přání zákazníka nelze vrátit zpět prodejci (vyjma zjištění výrobních vad zboží). Za vady nebude bráno obšití koberce, které se může barevně lišit dle aktuálních možností výrobce. Odchylka od rozměrů uvedených v objednávce matrace může být +/- 3 % u šířky i délky.

11. Obrázky uvedené u zboží mají ilustrativní charakter, skutečný vzhled produktů se může nepatrně lišit (vlivem technických důvodů, nastavením monitoru, použitím typu prohlížeče apod.). Upozorňujeme dále, že obrázky nebo fotografie použité u zboží nemusí přesně odpovídat popisovanému výrobku a prodejce si vyhrazuje právo na drobné změny a odchylky. 

12. Vzhledem k tomu, že zboží je prodáváno na základě vzorků nebo vyobrazení v katalogu, nebudou u výrobků z průmyslově vyráběných materiálů považovány malé změny nebo odchylky v barvě, struktuře, tónování, hrubosti, vzoru, provedení, gramáži, síle, pevnosti aj. oproti vzorku nebo vyobrazení zboží, za jeho vady nebo za porušení kupní smlouvy. Za vady nebudou dále považovány odchylky nebo změny v barvě, struktuře, tónování, hrubosti, vzoru, provedení, gramáži, síle, pevnosti aj. jsou–li větší než minimální nebo malé u výrobků z přírodních materiálů (dřevo, kůže aj.). 

13. Přijetím našich obchodních podmínek zákazník stvrzuje, že se seznámil se sekcí "Tipy a rady". Zde se naši zákazníci dozvědí rady: Jak správně pečovat o akrylové koberce, Jak správně pečovat o plyšové koberce, Jak dosáhnout lepší fixace koberce na podlaze nebo Jak správně lepit samolepky na zeď. Tyto rady vám pomůžou ve správném používání u nás zakoupených výrobků. 

14. EET - Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. 

UPOZORNĚNÍ: Prodejce je povinen vystavit zákazníkovi EET účtenku v případě platby při osobním odběru v hotovosti. Přijímáme také tyto typy platebních karet: VISA, VISA Electron, MasterCard a Maestro. Jiné platební metody při osobním odběru (např. platby přes platební brány - PayU, GoPay, PaySec, Paypal; platby pomocí Bitcoinů či skrze jinou elektronickou měnu) nejsou v internetovém obchodě MAXMAX.cz, s.r.o. akceptovány. 
 
15. Po vystavení daňového dokladu není možné údaje v něm obsažené jakkoliv měnit. Zároveň upozorňujeme, že originál dokladu je vždy přiložen k zásilce a v případě potřeby je možné vydat kopii do 14 dnů od vystavení. Po této době již dodatečné kopie nevystavujeme a nezasíláme.
 
16. Bankovní poplatky spojené s úhradou objednávky hradí zákazník.
 

III. Odstoupení od kupní smlouvy 

Jak postupovat, když zakoupené zboží pro vás není to pravé a chcete ho vrátit v zákonné 14denní lhůtě?

V případě, že jste spotřebitel, máte dle § 1829 odst. 1 občanského zákoníku právo zakoupené zboží vrátit bez udání důvodu, a to do 14 kalendářních dnů od data převzetí zboží. Nárok máte i v případě, že objednávku učiníte po internetu s osobním odběrem v našem skladu.

V případě, že nejste spotřebitel, tedy zboží nakupujete v rámci své obchodní či podnikatelské činnosti (o čemž rozhoduje uvedení IČ na nákupním dokladu), právo na odstoupení vám nevzniká, neboť obchodní zákoník tuto možnost neuvádí.

Podmínky pro vrácení zboží ve 14 denní lhůtě:
- zboží je nepoužité
- zboží je nepoškozené
- zboží nebylo zákazníkem smontováno
- je zabalené nejlépe v původním obalu.

Při vrácení zboží vás prosíme o přiložení dokladu o koupi zboží a důsledné zabalení zásilky, aby nemohlo dojít k poškození jejího obsahu.
V případě, že nám bude doručeno zboží, které je zřetelně poškozeno přepravou z důvodu nesprávného zabalení, nebude tato zásilka příjemcem převzata a bude automaticky vrácena odesilateli. 

Pokud bude zboží zasláno prodávajícímu na dobírku, zásilka nebude přijata. Náklady spojené s vrácením zboží nese výlučně kupující, který si v těchto případech sám zajistí svoz zboží zpět na adresu provozovatele. Prodávající vrátí kupujícímu zaplacenou částku nejpozději do 14 dnů od data vrácení zboží.

Se zbožím, prosím, zasílejte vždy také formulář pro vrácení zboží, kde uvedete mimo jiné i číslo vaší objednávky a číslo účtu, na nějž požadujete zaslat platbu za vrácené zboží.

Na vrácení zboží ve lhůtě 14 dní bez udání důvodu má zákazník právo vždy, pokud kupuje věc přes internet. Vrátit bez udání důvodu lze nové zboží i zboží, které již nemá původní obal či nemá visačky, bylo použito, opotřebováno či dokonce poničeno. Pak si však prodejce může vrácenou částku snížit o opotřebení výrobku.

V případě vrácení zboží, na které byl použil slevový voucher, je hodnota této poukázky nevratná.

Podle § 1837 občanského zákoníku není možné mimo jiné vrátit zboží, které bylo upraveno podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu, nebo zboží, které bylo po dodání nenávratně smíseno s jiným zbožím. Z hygienických důvodů také nelze vrátit zboží, které zákazník vyňal z uzavřeného obalu.

UPOZORNĚNÍ: Nepřevzetí balíku není odstoupení od kupní smlouvy. V tomto případě budeme vyžadovat úhradu vynaložených nákladů za dopravu.

IV. Reklamace

1. Kupující je povinen před potvrzením převzetí zboží od přepravce, popřípadě řidičem společnosti MAXMAX.cz, s.r.o., zkontrolovat, zda zásilka nenese známky poškození způsobeného při přepravě. Pokud ano, pak je povinen dále zkontrolovat, jestli opravdu došlo k poškození zboží v zásilce. O případném poškození zboží během přepravy je kupující povinen neprodleně informovat jak přepravce (na místě sepsat reklamační protokol), tak prodávajícího, nejpozději však do dvou pracovních dnů od převzetí zboží.

2. Obdrží-li kupující nedopatřením vadné, poškozené nebo jiné než objednané zboží, má právo na jeho výměnu. Zjištěné nedostatky oznamte, prosím, co nejdříve prodávajícímu. Pro tyto účely, prosíme, přejděte na REKLAMAČNÍ ROZCESTNÍK, který naleznete na titulní straně e-shopu v levé dolní části v sekci "Nakupování" nebo e-mailem na adresu: reklamace@maxmax.cz.

3. Podmínky pro vrácení zboží v rámci reklamace:
- zboží není jinak poškozeno,
- zásilka by měla být adekvátně zabezpečena pro přepravu,
- zboží by mělo být vráceno společně s originálem dokladu o koupi,

4. Záruka je vztažena na veškeré zjevné a skryté vady zboží, které nejsou slučitelné s funkčností zboží, jeho užitnými a estetickými vlastnostmi. Záruční doba začíná běžet ode dne předání zboží kupujícímu. Záruční doba pro kupujícího spotřebitele činí 24 měsíců, avšak pro kupujícího, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své obchodní nebo jiné podnikatelské činnosti, činí záruční doba pouze 12 měsíců. Doba, po kterou nemůže spotřebitel vadnou věc užívat, tj. od uplatnění reklamace až do doby, kdy je spotřebitel povinen si ji z reklamace převzít, se do lhůty pro uplatnění práv z vadného plnění nepočítá.

5. U samolepek na zeď není nárok na reklamaci při nedodržení návodu k lepení, který je vždy přiložen spolu s fakturou, popřípadě jej naleznete na našich stránkách v sekci Tipy a rady.

6. Za vadu, na kterou se vztahuje záruka, nelze považovat změnu výrobku nebo jeho vlastností, které vznikly:

- neodbornou nebo nesprávnou přepravou a manipulací, skladováním, nerespektováním montážního návodu, údržbou nebo obsluhou, zanedbanou péčí o zboží nebo zásahem do zboží,
- nesprávným používáním nebo neodborným zásahem,
- úmyslným poškozením způsobeným kupujícím nebo třetí osobou,
- opotřebením zboží způsobeným jeho obvyklým užíváním
- použitím zboží v podmínkách, které neodpovídají svou teplotou, prašností, vlhkostí, mechanickými, chemickými nebo fyzikálními vlivy,
- v důsledku přirozených změn materiálů nebo působení vnějších vlivů (např. oxidace, koroze, opotřebení nátěrů, změna barevného odstínu plastových materiálů, apod.),
- zásahem vyšší mocí, zejména elektrickým výbojem nebo přírodními živly jako je voda, oheň, vítr, země nebo jinými extrémními přírodními a fyzikálními procesy.
 

K instalaci sanitárního zboží využijte certifikované montážní firmy ( odbornou montáží se rozumí montáž osobou, která má oprávnění tuto činnost vykonávat) , neboť v případě reklamace bude vyžadován doklad o odborné montáži.

7. Záruka se nevztahuje na vady, na které byla poskytnuta sleva.

8.  Kupující reklamaci uplatní bez zbytečného odkladu poté, kdy měl možnost zboží prohlédnout a zjistit, že na zboží je vada. Prodávající neodpovídá za zvětšení rozsahu poškození, pokud kupující zboží užívá, ačkoliv o vadě ví. Uplatní-li kupující vůči prodávajícímu reklamaci oprávněně, neběží lhůta pro uplatnění práv z vadného plnění ani záruční doba po dobu, po kterou kupující nemůže reklamované zboží užívat.

9. Kupujícímu–spotřebiteli musí být reklamace včetně odstranění vady vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se Prodávající a Kupující-spotřebitel nedohodnou na delší lhůtě. Lhůta pro vyřízení reklamace začíná běžet následující den po uplatnění reklamace v souladu s ust. § 605 NOZ. Je na prodávajícím, aby pokud to považuje za nutné, vyzval spotřebitele po uplatnění reklamace k součinnosti - k dodání výrobku. Doba než spotřebitel poskytne potřebnou součinnost, se nezapočítává do lhůty pro vyřízení reklamace. Tato lhůta se však i v případě, že je zboží nutno odeslat k posouzení, počítá od okamžiku uplatnění reklamace, nikoliv ode dne doručení na provozovnu. Po uplynutí této lhůty se Kupujícímu–spotřebiteli přiznávají stejná práva jako by se jednalo o podstatné porušení smlouvy. Lhůta 30 dnů není závazná vůči Kupujícímu–podnikateli.

10. V případě reklamace kupujícím, který není spotřebitelem (na prodejním dokladu je uvedeno IČ), jsme povinni reklamaci vyřídit v přiměřené lhůtě, případně dle vzájemné dohody.

11. Reklamace bude vyřízena reklamačním odborníkem eshopu MAXMAX.cz  (§ 19 odst. 2 zákona o ochraně spotřebitele) nebo pověřenou osobou určenou k opravě (§ 2172 občanského zákoníku).     

12. UPOZORNĚNÍ: Reklamované zboží neodesílejte zpět na naši adresu. Vyplňte reklamační formulář a čekejte na potvrzení a instrukce reklamačního oddělení.

13. V případě nepřevzetí zboží v rámci reklamace ( nové zboží, opravené zboží ) bude zboží uskladněno a může být po zákazníkovi požadován poplatek za skladné.

V. Dodací podmínky 

1. Zboží, které má prodávající vedeno jako "skladem", je kupujícímu v České nebo Slovenské republice zasíláno na adresu uvedenou v objednávce zpravidla ve lhůtě 2 až 5 pracovních dnů od přijetí objednávky (platí pro objednávky expedovány na dobírku). Doba dodání se může prodloužit s ohledem na kapacitní možnosti přepravce.  Pokud si kupující zvolí platbu bankovním převodem, je toto zboží odesíláno příjemci až po zaplacení kupní ceny na účet prodejce.  Pokud se zboží zákazníkovi vyrábí nebo upravuje takzvaně „na míru“ (např. postele, nábytek, vybrané dekorace, metrážové koberce...), případně je naskladňováno až na základě vzniklé objednávky, pohybuje se obvyklá doba expedice od 3 pracovních dnů do 3 týdnů. Na dobu dodání konkrétního typu zboží je vždy zákazník upozorněn v popisce produktu. Fakturu obdrží zákazník společně se zbožím, popř. e-mailem. Nebude-li možné v uvedených termínech zboží vyexpedovat, oznámí to prodávající kupujícímu na jeho e-mailovou adresu, písemně nebo telefonicky.

2. K distribuci zboží k zákazníkům v České a Slovenské republice využíváme služeb těchto přepravních společností: Geis, GLS, InTime, DPD, TOPTRANS, PPL, Česká pošta, SDS SK, rozvoz společnosti MAXMAX.cz, s.r.o. (společnost bude vybrána podle povahy zboží).

3. Zasílání zboží mimo území České a Slovenské republiky je řešeno individuálně.

4. Našim zákazníkům nabízíme možnost osobního odběru objednaného zboží v sídle firmy: MAXMAX.cz, s.r.o., Prakšická 1338, Uherský Brod. Otevřeno máme v pracovní dny: pondělí - pátek 8.00 - 15.30 hod. Jakmile je zboží připraveno k osobnímu odběru, je zákazník o této skutečnosti informován telefonicky nebo e-mailem.

5. Uplatňování reklamací v době mimořádné situace

Spotřebitelům v době mimořádné situace doporučujeme, aby postupovali především s ohledem na vlastní zdraví a zdraví dalších osob. Vyřizování záležitostí, které nejsou naprosto nezbytně nutné, doporučujeme odložit na dobu po uklidnění situace, kdy se provoz podnikatelů vrátí do běžného režimu.

Krizová opatření problematiku uplatňování a vyřizování reklamací specificky neupravují. Při výkonu práv v době nouzového stavu by k sobě účastníci smluvního vztahu měli přistupovat ohleduplně, s trpělivostí a přihlédnutím k mimořádné situaci, v níž se druhá strana může nacházet, např. v souvislosti s nuceným uzavřením provozu, nedostatkem zaměstnanců, kteří musí doma hlídat děti, jsou v karanténě apod.  Např. šikanózní trvání na vyřizování reklamací spotřebního zboží, které není nepostradatelné, v běžných lhůtách a odstupování od smlouvy v případě, že z důvodu nouzového stavu nemohla být reklamace vyřízena, může mít povahu jednání v rozporu s dobrými mravy, kterému není přiznána právní ochrana.

Šikanózní výkon práva nebo jiný postup v rozporu s dobrými mravy nepožívá právní ochrany, takové jednání nemá právní účinky. 

 

VI. Mimosoudní řešení spotřebitelského sporu

1. Kupující – spotřebitel má právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu.
Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce (Štěpánská 44, 110 00 Praha 1; www.coi.cz )

JE ZAKÁZÁNO KOPÍROVÁNÍ VŠECH FOTOGRAFIÍ A TEXTŮ E-SHOPU www.MAXMAX.cz BEZ PŘEDCHOZÍHO SOUHLASU PROVOZOVATELE! 

 

Tyto Obchodní podmínky nabývají platnosti a účinnosti dne 24.1.2022 a nahrazují veškerá předchozí znění. Změny Obchodních podmínek vyhrazeny.