Košík
MATRACE 200x160 cm

Pěnová matrace SAVANA 200x160x22 cm - paměťová pěna/latex/kokos/HR pěna

Pěnová matrace SAVANA 200x160x22 cm - paměťová pěna/latex/kokos/HR pěna
13 599 
11 989 

Doprava za hubičku nebo ZDARMA při nákupu nad 4 999 Kč


+

1-2 týdny

ID98738
Popis
Parametry

Pěnová matrace SAVANA - paměťová pěna/latex/kokos/HR pěna

Kvalitní a velice pohodlná matrace, která se vyznačuje využitím moderních technologií a materiálů. Základem matrace SAVANA je polyuretanová pěna, která zajišťuje potřebný komfort. Dobře se přizpůsobuje tvaru těla a pomáhá matraci dostatečně odpružit. 

Ze spodní strany naleznete vrstvu velice kvalitní termoplastické paměťové pěny. Tato speciální pěna se pod vlivem teploty těla přizpůsobuje tvaru těla. Výsledkem je přirozená poloha těla a ideální opora. Tato matrace je vhodná pro lidi trpící bolestí zad. Po navyknutí si na vlastnosti paměťové pěny ucítíte úlevu a již nebudete chtít jinou matraci. Na ni navazuje vrstva latexu, který zajišťuje efektivní provzdušnění matrace během spánku. Při každém pohybu na matraci dochází k stlačování a zpětnému roztahování latexu, čímž dochází k proudění vzduchu vnitřními kanálky. Latex je díky své vysoké elasticitě velmi odolný a příjemně pevný. 

Na horní straně matrace je umístěno organické kokosové vlákno. Benefity jsou hlavně skvělé antialergické vlastnosti a dokonalá ochrana proti roztočům a mikroorganismům, ale také veliká prodyšnost a odvod vlhkosti. Kokosové vlákno matraci příjemně zpevní a dodá jí správnou tuhost. Pokud máte rádi spánek na tvrdší matraci, tak si oblíbíte spánek na straně s kokosovým vláknem, kde je tvrdost H4. Spánek na této straně vám zpříjemní ještě vrstva HR pěny, která zajišťuje dokonalé přizpůsobení matrace tvaru těla. Pěna má vysokou odolnost proti deformacím a velice dobře odvětrává. Dobře reaguje na změnu polohy těla, čímž výrazně zvyšuje pohodlí při spánku. Struktura použité pěny umožňuje bezproblémovou cirkulaci vzduchu. 

Matrace je středně tvrdá/tvrdá, oboustranná (stupeň tvrdosti H3/H4) s nosností do 120 kg. Výška matrace je 22 cm.

Složení matrace: polyuretanová pěna s hustotou 25 kg/m3, termoplastická paměťová pěna s hustotou 30 kg/m3, kokosová vlákna, latexová vrstva (20% přírodní latex s hustotou 60kg/m3, 80% syntetický latex s hustotou 60 kg/m3), HR pěna s hustotou 30 kg/m3 

Potah: 100% polyester, prošívaný, hypoalergenní, snímatelný (na zip), lze prát v pračce na 30 °C.

Konstrukce jádra matrace: 2 cm termoplastická paměťová pěna, 2 cm latex, 14 cm PUR pěna, 1 cm kokos, 2 cm HR pěna

Použitý latex se pyšní certifikací EuroLATEX Eco Standard od německého institutu TFI. Je tedy zaručena shoda s evropskými normami v oblasti zdraví a životního prostředí. Ke sklízení přírodního latexu jsou vybírány pouze guatemalské lesy, které projdou přísnými normami pro obnovitelné hospodářství lesů FSC. Není překvapením, že matrace nese i označení Öko-Tex Standard 100, protože jsou použity pouze nezávadné materiály bez pesticidů, těžkých kovů i formaldehydu.

Vzhledem k řezání materiálů matrací ve stlačeném stavu si výrobce vyhrazuje právo na odchylky rozměrů do +/- 3% u šířky i délky a +/-1 cm výšky matrace.

Jádro matrace:
  • Polyuretanová (PUR) pěna
Přídavné vrstvy matrace :
  • Latex
  • Kokos
  • HR pěna
  • Paměťová pěna