Matrace 200x200 cm
Taštičková matrace BALO 200x200x19 cm - latex
Taštičková matrace BALO 200x200x19 cm - latex

Taštičková matrace BALO 200x200x19 cm - latex

9 989 
+
Zdarma

1-2 týdny

ID102589
9 989 

1-2 týdny

Popis
Parametry

Taštičková matrace BALO - latex

Pohodlná taštičková matrace, která se vyznačuje vysokým komfortem a moderním zpracováním. Základ matrace tvoří 12cm taštičkové pružiny nanoHARD s hustotou 289 ks/m2, které rozdělují matraci do 7 anatomických zón lišicích se tuhostí pro správné rozložení váhy a uvolnění těla. Pružiny fungují nezávisle na sobě a každá má vlastní obal, takže perfektně absorbují pohyby a nepřenáší je dále. To jistě oceníte u větších matrací, kde vedle sebe leží dva lidé. Pružiny jsou z obou stran překryty přírodním filcem, který chrání přiléhající pěnu před poškozením pružinami a polyuretanovou pěnou, která značně pomáhá v rozložení váhy na více pružin. Struktura matrace umožňuje ideální cirkulaci vzduchu, což výrazně eliminuje množení roztočů, vzniku plísní a snadno odvětrává absorbovanou vlhkost. Matrace je díky použitým materiálům a systému odvětrávání vhodná i pro alergiky.

Matrace je z jedné strany obohacena o vrstvu latexu, který zajišťuje efektivní provzdušnění matrace během spánku. Při každém pohybu na matraci dochází k stlačování a zpětnému roztahování latexu, čímž dochází k proudění vzduchu vnitřními kanálky. Latex je díky své vysoké elasticitě velmi odolný a příjemně pevný. Strana matrace s latexem tedy má tvrdost H3. Latex vydrží řadu let bez zjevných změn v jeho struktuře. 

Matrace je oboustranná (stupně tvrdosti H3/H3). Ideální nosnost je do 90 kg/lůžko. Výška matrace je 19 cm.

Složení matrace:  taštičkové pružiny, polyuretanová pěna s hustotou 25 kg/m3, přírodní filc, latexová vrstva (20% přírodní latex s hustotou 60kg/m3, 80% syntetický latex s hustotou 60 kg/m3) 

Potah: 100% polyester, prošívaný, hypoalergenní, snímatelný (na zip), lze prát v pračce na 30 °C. 

Konstrukce jádra matrace: 2 cm PUR pěna, filcový oddělovač pružin, 12 cm taštičkové pružiny nanoHARD, filcový oddělovač pružin, 2 cm PUR pěna, 2 cm latex

Použitý latex se pyšní certifikací EuroLATEX Eco Standard od německého institutu TFI. Je tedy zaručena shoda s evropskými normami v oblasti zdraví a životního prostředí. Ke sklízení přírodního latexu jsou vybírány pouze guatemalské lesy, které projdou přísnými normami pro obnovitelné hospodářství lesů FSC. Není překvapením, že matrace nese i označení Öko-Tex Standard 100, protože jsou použity pouze nezávadné materiály bez pesticidů, těžkých kovů i formaldehydu.

Vzhledem k řezání materiálů matrací ve stlačeném stavu si výrobce vyhrazuje právo na odchylky rozměrů do +/- 3% u šířky i délky a +/-1 cm výšky matrace.

Výška matrace (cm):
19 cm
Jádro matrace:
Taštičkové pružiny 289 ks/m2
Přídavné vrstvy matrace :
Latex , Polyuretanová (PUR) pěna