Košík
MATRACE 200x160 cm

Pěnová matrace ERGO 200x160x20 cm - BIO pěna/kokos/latex/paměťová pěna

Pěnová matrace ERGO 200x160x20 cm - BIO pěna/kokos/latex/paměťová pěna
15 199 
13 489 

Doprava za hubičku nebo ZDARMA při nákupu nad 4 999 Kč


+

1-2 týdny

ID98709
Popis
Parametry

Pěnová matrace ERGO - kokos/BIO pěna/latex/paměťová pěna

Kvalitní matrace, která se vyznačuje obrovským komfortem za každých podmínek. Základem matrace ERGO je prvotřídní BIO pěna s vysokým obsahem rostlinných olejů z obnovitelných zdrojů. Tato pěna se vyznačuje vysokou flexibilitou a stabilitou. BIO pěna zajišťuje perfektní klima pro spánek a je zdrojem energie pro tělo i duši. Pórovitá struktura pěny umožňuje ideální cirkulaci vzduchu, což výrazně eliminuje množení roztočů, vzniku plísní a snadno odvětrává absorbovanou vlhkost. Matrace ERGO je tedy vhodná i pro alergiky.

Ze spodní strany je umístěna vrstva latexu, která zajišťuje efektivní provzdušnění matrace během spánku. Při každém pohybu na matraci dochází k stlačování a zpětnému roztahování latexu, čímž dochází k proudění vzduchu vnitřními kanálky. Latex je díky své vysoké elasticitě velmi odolný a příjemně pevný. Latex vydrží řadu let bez zjevných změn v jeho struktuře.

Na druhé straně naleznete kokosové vlákno, které matraci příjemně zpevní a dodá jí správnou tuhost. Zároveň skvěle odvádí vlhkost a matraci provzdušňuje. Na kokosové vrstvě poté naleznete vrstvu velice kvalitní termoplastické paměťové pěny. Tato speciální pěna se pod vlivem teploty těla přizpůsobuje tvaru těla. Výsledkem je přirozená poloha těla a ideální opora. Tato matrace je vhodná pro lidi trpící bolestí zad. Po navyknutí si na vlastnosti paměťové pěny ucítíte úlevu a již nebudete chtít jinou matraci. 

Matrace je středně tvrdá/tvrdá, oboustranná (stupeň tvrdosti H3/H4) s nosností do 120 kg. Výška matrace je 20 cm.

Složení matrace:  BIO pěna s hustotou 30 kg/m3, kokosové vlákno, latexová vrstva (20% přírodní latex s hustotou 60kg/m3, 80% syntetický latex s hustotou 60 kg/m3), paměťová pěna s hustotou 30 kg/m3 

Potah: 100% polyester, prošívaný, hypoalergenní, snímatelný (na zip), lze prát v pračce na 30 °C.

Konstrukce jádra matrace: 3,5 cm latex, 14 cm BIO pěna, 1cm kokosové vlákno, 2 cm termoplastická paměťová pěna

Použitý latex se pyšní certifikací EuroLATEX Eco Standard od německého institutu TFI. Je tedy zaručena shoda s evropskými normami v oblasti zdraví a životního prostředí. Ke sklízení přírodního latexu jsou vybírány pouze guatemalské lesy, které projdou přísnými normami pro obnovitelné hospodářství lesů FSC. Není překvapením, že matrace nese i označení Öko-Tex Standard 100, protože jsou použity pouze nezávadné materiály bez pesticidů, těžkých kovů i formaldehydu.

Vzhledem k řezání materiálů matrací ve stlačeném stavu si výrobce vyhrazuje právo na odchylky rozměrů do +/- 3% u šířky i délky a +/-1 cm výšky matrace.

Jádro matrace:
  • BIO pěna
Přídavné vrstvy matrace :
  • Latex
  • Kokos
  • Paměťová pěna